Niedziela, 18 listopada 2018 r.         Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Aktualnie
min: 1ºC, max: 6ºC
możliwy deszcz
możliwy deszcz
Poniedziałek
min: 0ºC, max: 4ºC
możliwy deszcz
możliwy deszcz
Wtorek
min: -2ºC, max: 2ºC
niewielkie zachmurzenie
niewielkie zachmurzenie
Środa
min: -4ºC, max: 1ºC
niewielkie zachmurzenie
niewielkie zachmurzenie

Aktualności

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej
Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

W dniu dzisiejszym ruszają obchody XXIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Będzie to okazja nie tylko do modlitwy i rozmyślań, ale również ciekawego spędzenia czasu.

Co rok obchody te przyciągają nie tylko wierzących, ale również tych wątpiących w swoją wiarę. W tym roku organizatorzy za motto całego tygodnia wzięli sobie słowa Jana Pawła II „Powrócić do Chrystusa, źródła wszelkiej nadziei”. Głównym tematem wyjściowym do rozmyślań będzie tożsamość chrześcijańska  w Europie.

Tydzień Kultury swoim zasięgiem obejmie również więzienia, gdzie będzie organizowany indywidualnie dzięki Bractwu Więziennemu z Bydgoszczy. Jednocześnie, obchody Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej będą rozpoczęciem konkursu ekumenicznego dla młodzieży. Nad odpowiednim przebiegiem pierwszego etapu czuwać będzie Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej oraz Pomorsko-Kujawski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej potrwa od dziś, 3. listopada, do niedzieli, 14. listopada. W czasie jego trwania będzie można uczestniczyć w szkołach modlitwy, posłuchać ciekawych konkursów i świadectw nawróceń. Odbędą się również specjalne zajęcia dla dzieci.

Galeria zdjęć

Dodano: 3 listopada 2010 przez Administrator, liczba wyświetleń: 2238.

Komentarze

Brak komentarzy.

wiadomości: 279 | zdjęć: 0 | wydarzeń: 0 | użytkowników: 14 | postów: 0 | firm: 1 | ogłoszeń: 1
15 gości
Wszystkie prawa zastrzeżone (c) Portal WaszaBydgoszcz.pl | 2010-2015

Poprawny CSS! Statystyki Xannstat