Niedziela, 09 grudnia 2018 r.         Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Aktualnie
min: 2ºC, max: 6ºC
możliwy deszcz
możliwy deszcz
Poniedziałek
min: 0ºC, max: 4ºC
niewielkie zachmurzenie
niewielkie zachmurzenie
Wtorek
min: -2ºC, max: 3ºC
pochmurno
pochmurno
Środa
min: -2ºC, max: 1ºC
przewaga chmur
przewaga chmur

Aktualności

Więcej żłobków - większe ceny
Więcej  żłobków - większe ceny

Coraz większa liczba rodziców decyduje się na zapisanie swoich dzieci do żłobka. Nie jest to jednak takie proste – miejsc brakuje, a nawet, gdy się pojawią – wzrosną ceny.

W chwili obecnej w Bydgoszczy można zapisać dziecko do jednego z 9 żłobków, co w sumie daje liczbę nieco ponad 500 zapisanych do tych instytucji dzieci. Każdy z rodziców chce zapisać dziecko jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, przez co często musi czekać w długiej kolejce oczekujących. Czas oczekiwania to czasem nawet rok.

W 2011 roku władze Bydgoszczy chcą stworzyć nowe miejsca w żłobkach dla małych dzieci. Na chwilę obecną planuje się zwiększyć ilość miejsc o prawie 1/5, co daje ok. 100 miejsc więcej. Nie wszystko wygląda jednak tak różowo – bo ze wzrostem liczby miejsc w placówkach, wzrosną również ich ceny.

Wydawać by się to mogło nielogiczne, jednak przyczyna podwyżek leży w innym miejscu. Obecnie coraz więcej placówek chce stworzyć dla dzieci nie tylko optymalne warunki socjalizacji, ale również wyżywienia. Żłobki mają w planach wprowadzenie jedynie produktów ekologicznych, które zawierają mniej chemii i konserwantów, dzięki czemu będą zdrowsze dla podopiecznych.

Galeria zdjęć

Dodano: 4 listopada 2010 przez Administrator, liczba wyświetleń: 2743.

Komentarze

Brak komentarzy.

wiadomości: 279 | zdjęć: 0 | wydarzeń: 0 | użytkowników: 15 | postów: 0 | firm: 1 | ogłoszeń: 1
48 gości
Wszystkie prawa zastrzeżone (c) Portal WaszaBydgoszcz.pl | 2010-2015

Poprawny CSS! Statystyki Xannstat