Niedziela, 09 grudnia 2018 r.         Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Aktualnie
min: 2ºC, max: 6ºC
możliwy deszcz
możliwy deszcz
Poniedziałek
min: 1ºC, max: 4ºC
niewielkie zachmurzenie
niewielkie zachmurzenie
Wtorek
min: -1ºC, max: 3ºC
pochmurno
pochmurno
Środa
min: -2ºC, max: 1ºC
przewaga chmur
przewaga chmur

Aktualności

Wydarzenia z okazji Dnia Kota
Wydarzenia z okazji Dnia Kota

O obchodach Dnia Kota słyszało raczej niewiele osób. Tymczasem już czwarty rok w Polsce są organizowane obchody tego święta, zawsze 17 lutego. Jest to święto światowe, obchodzone od 17 do 19 lutego w różnych krajach, w tym Włoszech, skąd pochodzi ,czy Rosji.

Światowy Dzień Kota to nie tylko czas, aby pochwalić się swoimi kocimi podopiecznymi. W tym czasie szczególnie aktywnie działają wolontariusze, którzy chcą zwrócić uwagę ludzi na zły los bezdomnych kotów w Polsce. Każdego roku do schronisk trafiają tysiące kotów, setki są topione i mordowane w inny sposób przez ludzi bez serca. W mediach również jest coraz więcej doniesień o znęcaniu się nad zwierzętami – czas, aby w końcu zmienić taki stan rzeczy.

Z okazji Dnia Kota Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy, we współpracy z Cat Club oraz schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, organizuje Kocie pogaduchy. Będzie to wystawa w Kawiarni Artystycznej Węgliszek, w czasie której będzie można również porozmawiać o swoich kocich pociechach, a także dowiedzieć się, jak pomóc bezdomnym zwierzętom. Impreza zaczyna się o godzinie 17 w środę, 16 lutego 2011 roku. Wstęp wolny.

Galeria zdjęć

Dodano: 15 lutego 2011 przez Administrator, liczba wyświetleń: 3210.

Komentarze

Brak komentarzy.

wiadomości: 279 | zdjęć: 0 | wydarzeń: 0 | użytkowników: 15 | postów: 0 | firm: 1 | ogłoszeń: 1
48 gości
Wszystkie prawa zastrzeżone (c) Portal WaszaBydgoszcz.pl | 2010-2015

Poprawny CSS! Statystyki Xannstat